Jak właściwie dopasować gogle rowerowe?

Coraz więcej osób wybiera jazdę na rowerze jako swoją aktywność sportową. Na ulicach pojawia się więcej udogodnień dla rowerzystów, powstają także ciągle nowe kilometry ścieżek rowerowych. Sprzyja to wyjazdom urlopowym skoncentrowanym na codziennych trasach rowerowych, bezpieczniej też jest planować wyjazdy z dziećmi. Przed sezonem należy pamiętać o tym, by właściwie przygotować swój sprzęt i zadbać o akcesoria zwiększające bezpieczeństwo. Jednym z podstawowych dodatków dla rowerzystów są dobrej jakości okulary na rower.

Dobrej jakości okulary zwiększają nasze bezpieczeństwo

Owady, mocny wiatr lub oślepiające słońce potrafią bardzo uprzykrzyć naszą przejażdżkę rowerową. W niektórych przypadkach poza oczywistym dyskomfortem złe warunki mogą nawet negatywnie wpłynąć na nasze bezpieczeństwo. Dlatego warto zainwestować w dopasowane do naszej twarzy gogle rowerowe, które pozwolą nam w komfortowy sposób korzystać z radości jazdy na rowerze. Ochronią nas one zarówno przed warunkami atmosferycznymi, jak i owadami. Zwłaszcza przy szybszej jeździe mucha, która wpadnie nam do oka, może mocno zagrozić naszemu bezpieczeństwu. Niekiedy nie możemy sobie sami poradzić z wyjęciem owada i musimy udać się do lekarza. Okulary sportowe z https://www.brylano.com/ ochronią nasze oczy także przed kurzem, błotem czy piaskiem. Oczy i wzrok są bardzo delikatne, częsta jazda na rowerze, zwłaszcza wyczynowa, może być dla nich wyzwaniem, dlatego należy właściwie je zabezpieczyć.

gogle rowerowe

Okulary na słoneczny i pochmurny dzień

Bez względu na to, czy jeździsz wyczynowo czy okazjonalnie, powinieneś zaopatrzyć się we właściwie dopasowane do swojej twarzy i potrzeb okulary rowerowe. Specjalnie zaprojektowane okulary na rower nie tylko świetnie wyglądają, ale pozwolą Ci na komfortową jazdę w każdych warunkach atmosferycznych. Dostępne na https://www.brylano.com/ okulary i gogle rowerowe marki Oakley to perfekcyjne połączenie najnowszej technologii z aktualnymi trendami w świecie sportowej mody. Jesienią, gdy dni stają się coraz krótsze i jest szaro sprawdzą się okulary przezroczyste. W dni, gdy świeci mocne, oślepiające światło musimy zwrócić uwagę na wysoką ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Najlepsze są okulary wyposażone w specjalną powłokę odbijającą promienie słoneczne.

Gogle rowerowe dla największego komfortu

Gogle na rower to obok kasku podstawowe wyposażenie zapewniające bezpieczeństwo rowerzyście. Najważniejszą ich zaletą jest ochrona oczu i wzroku. W stosunku do okularów rowerowych mogą one zaoferować większą ochronę, dzięki temu, że są bardziej dopasowane do twarzy i mają bardziej ergonomiczny kształt. Szczególnie przydatne są oczywiście dla wyczynowej jazdy, ponieważ chronią też obszar wokół oczu, a jeśli zestawimy je z odpowiednim kaskiem, zapewnią ochronę całej głowie. Kupując gogle rowerowe dopasuj je zatem odpowiednio do swojego kasku na rower. Dobrej jakości gogle rowerowe zapewnią Ci też maksimum ochrony przed ekspozycją na szkodliwe promienie słoneczne, które są szczególnie niebezpieczne przy długotrwałej jeździe w słońcu.