Jak mieć długie paznokcie – poradnik

Jak mieć długie paznokcie - poradnik

Długie paznokcie są pożądane z wielu powodów. Nie tylko optycznie wydłuża palce, ale także nadaje im elegancji niczym u smokingu. Co więcej, długie paznokcie pozwalają sięgać po przedmioty, które znajdują się daleko od naszej ręki. W tym przewodniku dowiesz się, jak zapuścić paznokcie. Ponadto w tym przewodniku dowiesz się, jak nadawać paznokciom odpowiedni kształt i jak je opiłowywać. Jeśli chcesz mieć długie paznokcie lub chcesz je przyciąć, to dobrze trafiłeś.

Krótkie paznokcie są lepsze od długich

Istnieje wiele powodów, dla których warto mieć krótkie paznokcie. Po pierwsze, są one łatwiejsze w utrzymaniu. Ponadto nie będą przeszkadzać w otwieraniu przedmiotów. Z drugiej strony, niektórzy ludzie wolą długie paznokcie, ponieważ są one bardziej “trendy”. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na długie czy krótkie paznokcie, upewnij się, że ich wygląd w końcu Ci się spodoba. Poniżej wymieniono niektóre z powodów, dla których krótkie paznokcie są lepsze. Oto kilka innych, które sprawią, że zastanowisz się dwa razy przed wyborem stylu.

o Wyglądają lepiej. Chociaż niektóre kobiety wolą mieć długie paznokcie do nail artu, niektóre wzory wyglądają lepiej na krótkich paznokciach. Krótkie paznokcie lepiej nadają się do wzorów minimalistycznych. Regularne trzymanie krótkich i przyciętych paznokci sprawi, że będą one wyglądały zdrowo i będą mniej podatne na złamania. I nie będziesz musiała tak często odwiedzać salonu fryzjerskiego! A z krótkimi paznokciami łatwiej będzie wykonywać proste czynności niż z długimi.

o Długie paznokcie mogą być droższe. Długie paznokcie mają większą powierzchnię, ale ich noszenie w miejscach publicznych może być krępujące. Długie paznokcie zatrzymują też brud, co może prowadzić do potencjalnych infekcji. Krótkie paznokcie nie zbierają brudu i są łatwiejsze w pielęgnacji. Dzięki temu, że nie trzeba często odwiedzać salonu pielęgnacji paznokci, można zaoszczędzić pieniądze! A zatem wybierz krótkie paznokcie i ciesz się wolnym czasem! Ułatwi to wiele codziennych czynności.

Jak przyśpieszyć rośnięcie paznokci?

Istnieje kilka sposobów, aby przyspieszyć wzrost paznokci. Wykorzystanie naturalnych składników soku pomarańczowego zdziała cuda. Sok pomarańczowy jest uważany za zdrowy, zawiera dużo witaminy C i przeciwutleniaczy, a także kwas foliowy, który również jest dobry dla paznokci. Mocz paznokcie przez około 15 minut, a następnie spłucz je letnią wodą. Nałóż odżywczy krem nawilżający.

Jeśli masz krótkie paznokcie, możesz regularnie nadawać im kształt. Trzymaj w pobliżu szklany pilnik do paznokci lub płytkę emory board, aby utrzymać ich optymalny wygląd. W ten sposób zmniejszysz ryzyko rozdwajania się paznokci. Ponadto, zaokrąglenie boków paznokci zwiększy ich wytrzymałość i zapobiegnie ich odpryskiwaniu i łamaniu się. Wreszcie, przestań dłubać w skórkach. Dzięki temu paznokcie będą szybciej rosły i mniej się łamały.

Czytaj też:   Jak dopasować podkład Estee Lauder do koloru skóry?

Skorupki jaj zawierają żelazo, cynk, potas, magnez i białko. Wszystkie te składniki są ważne dla zdrowego wzrostu paznokci. Możesz zmielić skorupki jajka z nasionami lnu i migdałami, aby uzyskać proszek, który możesz przyjmować codziennie rano ze szklanką ciepłego mleka. Jeśli jeszcze tego nie próbowałaś, nie martw się! Rezultaty będą widoczne w mgnieniu oka! Zanim jednak wypróbujesz którąkolwiek z tych metod, rozważ ryzyko i korzyści płynące z każdej z nich.

Odżywianie to kolejny klucz do szybkiego wzrostu Twoich paznokci. Upewnij się, że spożywasz wystarczającą ilość biotyny, rodzaju witaminy B, która pomaga organizmowi rozkładać żywność na energię. Przyjmowanie suplementu biotyny jest również korzystne dla zdrowia Twoich paznokci. Przyjmowanie suplementów kolagenu jest również zalecane dla szybszego wzrostu paznokci. Masowanie paznokci jest również doskonałym sposobem na ich zdrowy wzrost. Innym sposobem na stymulowanie szybszego wzrostu paznokci jest ich opiłowywanie. Opiłowuj je regularnie, aby uniknąć ich łamania się i rozdwajania.

Jak zmniejszyć długość zbyt długich paznokci

Jednym ze sposobów na stwierdzenie, czy paznokcie psa są zbyt długie jest sprawdzenie, czy dotykają one podłogi. Jeśli tak, mogą one klikać lub obracać się na boki podczas chodzenia. Jeśli są dłuższe niż pół cala, możesz łatwo wsunąć pod nie kawałek papieru, aby nie dotykały podłogi. Długie paznokcie mogą ograniczać ruchy psa i utrudniać mu chodzenie.

Jak opiłowywać i kształtować paznokcie

Nauczenie się jak opiłowywać i kształtować długie paznokcie jest ważne z wielu powodów. Mogą one bowiem stać się bardzo długie, jeśli nie będziemy o nie odpowiednio dbać. Proces opiłowywania i nadawania kształtu paznokciom powinien być przeprowadzony prawidłowo, aby uzyskać piękne wykończenie. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

Po pierwsze, pomyśl o swoim paznokciu jak o maleńkich skrzypcach na czubku palca. Aby nadać mu kształt, zacznij od środka i delikatnie przesuwaj się w kierunku zewnętrznych krawędzi. Pilnik należy zawsze opiłowywać ruchem okrężnym, ponieważ ruch piłujący spowoduje uszkodzenie skórek i łożyska paznokcia. Ponadto ruch piłujący może spowodować przesuwanie się całego paznokcia, dlatego należy próbować opiłowywać go w jednym kierunku. Poza tym ta metoda pomoże ci utrzymać równe paznokcie i zapobiegnie ich łamaniu się.

Po zakończeniu opiłowywania paznokci można nadać im kształt za pomocą cążków. Obcinaczami można nadać podstawowy kształt lub wyrównać rogi. Pilnik pozwoli usunąć ostre krawędzie i nadać kształt owalu lub kwadratu. Jeśli używasz pilnika, pamiętaj aby używać długich pociągnięć, ponieważ usuną one ostre rogi i zmienią kształt paznokcia. Pozwoli to również na dostosowanie kształtu do własnej osobowości.

Czytaj też:   Powrót wielkiego hitu włosomaniaczek - czy znasz tę maskę? Serical Latte

Używanie rysika do pisania przy długich paznokciach

Gdy Twoje paznokcie są zbyt długie, nie możesz prawidłowo korzystać ze zwykłej klawiatury. Niektóre osoby nie mają problemu z pisaniem na długich paznokciach, ale inne mogą mieć trudności z korzystaniem z klawiatury. W takich przypadkach użycie rysika pomoże Ci pisać bez patrzenia. Jest to najwygodniejszy sposób na pisanie wiadomości tekstowych na telefonie, bez kłopotliwego łamania paznokci i literówek. Rysik nie jest niezbędny do każdego urządzenia mobilnego, ale niektóre z nich są uniwersalnie kompatybilne.

Jeśli masz długie paznokcie i nie chcesz używać rysika, do pisania na telefonie możesz nadal używać kciuków. Jeśli używasz rysika uniwersalnego, nie musisz kupować końcówek o określonych rozmiarach. Za pomocą rysika można również pisać na ekranie, używając jednej ręki. Jednak najwygodniejszym sposobem pisania na telefonie z długimi paznokciami jest użycie ręki niedominującej.

Choć może Cię kusić, by pisać tak szybko, jak to tylko możliwe, nie powinieneś się spieszyć. Zamiast tego skoncentruj się na nauce prawidłowej techniki. Dojście do wprawy wymaga czasu, ale gdy mięśnie palców się rozwiną, będziesz w stanie pisać dokładniej. Rysik może pomóc w pisaniu w dowolnym miejscu i wyeliminuje kłopoty związane z pisaniem przy użyciu długich paznokci. Nie trzeba się też martwić, że popełni się literówkę. Dzięki temu pisanie będzie szybsze.

Posiadanie pod ręką rękawiczek lateksowych

Ważne jest, aby mieć pod ręką zapas rękawiczek lateksowych do różnych zadań. Na przykład, jeśli masz do czynienia z surowym mięsem, dobrze jest zmieniać je co cztery godziny. Rękawiczki lateksowe stanowią nieprzenikalną barierę między dłońmi a potencjalnie szkodliwymi substancjami. Nie tylko chronią ręce przed infekcjami, ale także pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Posiadanie pod ręką rękawiczek lateksowych ochroni również Twoje paznokcie przed poplamieniem. Niektórzy używają tymczasowego kremowego lakieru do włosów, który nie plami włosów, ale plami paznokcie. Inni używają różowego koloru pepto, aby nadać paznokciom ładny wygląd, ale uważaj, bo taki kolor może odrosnąć nawet po sześciu tygodniach. I nie daj się namówić na wodę z zawartością chemikaliów – może ona pozostawić plamy na paznokciach i sprawić, że poczujesz się słaba i płaczliwa.

Te lekkie, nadające się do prania rękawiczki można prać w pralce. Upewnij się tylko, że masz przy sobie zapasową parę rękawiczek lateksowych, ponieważ nie są to najtrwalsze tkaniny. Bawełna i poliester nie zapewniają dużej ochrony przed przecięciami i otarciami. Można ich również używać do drobnych prac porządkowych w salonie. Cena jest również odpowiednia i warta swojej ceny.