Jak usunąć skórki z paznokci?

Przed wykonaniem każdego manicure – klasycznego, hybrydowego, żelowego czy akrylowego – należy dobrze przygotować nie tylko płytki paznokci, ale też skórki je otaczające. Gdy bowiem zbytnio nachodzą one na płytkę paznokcia, zwyczajnie wygląda to nieelegancko. Zabieg ten nie jest jednak tak prosty, jak się wydaje. Odpowiedź na pytanie: jak usuwać skórki przy paznokciach, składa się z bowiem z kilku niezwykle ważnych punktów. Zapomnienie o którymś z nich lub mała chwila nieuwagi mogą sprawić, że sprawimy sobie ból, możemy też się zwyczajnie zranić.

Skórki na paznokciach – jak usunąć?

Zanim zabierzesz się za przeprowadzenie zabiegu pamiętaj o tym, by namoczyć skórki. Najlepsza do tego będzie kąpiel składająca się z ciepłej wody i paru kropli odżywczego, nawilżającego olejku. Może być to zarówno oliwa z oliwek, jak i olejek awokado, jojoba, arganowy, kokosowy czy ten ze słodkich migdałów. W takiej kąpieli moczymy dłonie przez około pięć minut. Ale jak pozbyć się skórek z paznokci gdy nie chcemy stosować kąpieli? Wtedy zainwestujmy w zakup profesjonalnych preparatów zmiękczających do skórek. Zawierają one praktyczny aplikator, a skórka jest dzięki nim zmiękczona i natłuszczona już w kilkadziesiąt sekund.

Teraz z pomocą przyjdą nam profesjonalne narzędzia do manicure, np.: drewniane patyczki czy metalowe kopytka. Używajmy ich bardzo delikatnie, tak by nie podrażnić paznokcia i jego okolic. Zrobione? Zajmijmy się kwestią o nazwie: jak wycinać skórki u paznokci. Kosmetyczka prawdopodobnie użyje tu frezarki. Jednak wykonując zabieg w domu, prawdopodobnie nie mamy tego sprzętu. Dodatkowo potrzeba sporej wprawy w używaniu frezarki by zabieg wykonać poprawnie i nie zrobić sobie krzywdy.

Dlatego zastanawiając się nad tym, jak wyciąć skórki przy paznokciach, lepiej jest zainwestować na przykład w ostre cążki do skórek. Bardzo delikatnie wsuwasz ich ostrze pod odsuniętą skórkę, po czym precyzyjnie ją wycinasz. Pamiętaj, by nie ciągnąć skórki czy nie szarpać jej. Jeśli musisz to robić oznacza to, że Twoje cążki są po prostu zbyt tępe.

Gdy Twoje skórki są spore i dość twarde, można inaczej odnieść się do kwestii czym usunąć skórki przy paznokciach. Wtedy spokojnie możesz zastosować precyzyjne nożyczki do wycinania skórek. One też muszą być bardzo ostre: inaczej tylko poszarpiesz delikatne tkanki i nadal nie będą one wyglądały odpowiednio elegancko. Jak obciąć skórki od paznokci przy ich pomocy? Przede wszystkim – bardzo uważnie. Skup się mocno na swojej pracy i nie pozwól, by cokolwiek Cię rozproszyło.