Personalizowane medaliki na Komunię: pomysły na spersonalizowane medaliki z grawerowanym imieniem lub datą komunii dla dziecka

Przygotowując się do uczestniczenia w ceremonii Pierwszej Komunii Świętej jako gość, każdy dorosły zastanawia się, jaki prezent sprawić dziecku z tej okazji. Coraz częściej zamiast elektronicznych gadżetów i bardzo kosztownych prezentów, sięgamy po personalizowany upominek, który nie tylko jest piękną pamiątką, ale ma również symboliczne znaczenie. Jednym z takich prezentów jest medalik z grawerowanym imieniem lub datą komunii. O powodach, dla których to wciąż tak popularny i trafiony prezent, opowiedział nam zespół sklepu ePrezenty.pl, który wie, dlaczego to rozwiązanie ma aż tylu zwolenników. Zapraszamy do lektury!

Z jakich powodów medalik na komunię to dobry prezent?

Przede wszystkim, medalik na komunię, to nie zwykła ozdoba, lecz również silny symbol wiary oficjalnie i świadomie przyjętej przez dziecko podczas pierwszego sakramentu Komunii Świętej. To codzienne przypomnienie również o obowiązkach wynikających z przyjętej wiary, jak i o stałej obecności i opiece Boga w życiu dziecka.

Ponadto wręczenie takiego upominku jest sygnałem dla dziecka, że jesteśmy osobami gotowymi wesprzeć dziecko w przyjętej drodze i odpowiedzieć na jego wszystkie pytania dotyczące Boga i wiary.

Wybierając medalik, wybierasz również kontynuację pięknej tradycji, głęboko zakorzenionej w historii Kościoła Katolickiego. Ten specjalny łańcuszek z zawieszką zwykle otrzymuje się od pokoleń, dlatego przy okazji jego wręczania, wspomnij o medaliku, który Ty otrzymałeś lub otrzymałaś w dniu swojej Komunii, wiele, wiele lat temu.

Dodając do niego element personalizacji w postaci graweru z imieniem lub datą ceremonii oraz pudełku z dedykacją, to wydarzenie stanie się jeszcze bardziej osobiste.

Wybór modelu medalika dla dziecka i jego personalizacja – nawet w 5 minut!

Na rynku dostępny jest duży wybór różnorodnych motywów w formie łańcuszków. Obejmują symbole religijne, takie jak krzyżyki i wizerunki Matki Boskiej, ale też te spoza kategorii stricte sakralnej – na przykład aniołki czy popularne symbole szczęścia jako forma zwyczajnej, nie nacechowanej religijnie biżuterii na prezent komunijny.

Od czego zależy wybór konkretnego wzoru medalika? Na pewno od gustu obdarowywanego dziecka i jego płci. Dziewczynki na pewno znacznie bardziej ucieszą się z biżuterii wysadzanej błyszczącymi cyrkoniami, aniżeli chłopcy – co do tego nie ma wątpliwości!

Wybierając idealny model, warto zwrócić też uwagę na jego wagę i wielkość, a także, czy nie zawiera szczególnie ostrych krawędzi, aby biżuteria nie przeszkadzała dziecku podczas zabawy.

Z perspektywy dorosłej osoby na pewno zgodzisz się z naszymi specjalistami, że to właśnie dedykacja lub grawer pełnią nadrzędną rolę w tego rodzaju prezencie, ponieważ są symbolem Twojego zaangażowania w przygotowanie podarunku. To, czy wybierzesz krzyżyk, czy Maryjkę jest już mniej istotną kwestią.

Na stronie ePrezenty.pl zamówisz złote i srebrne medaliki, które zostaną dopełnione precyzyjnym grawerem i zapakowane w eleganckie pudełko – od razu gotowe do wręczenia.

Najpiękniejsze medaliki na komunię z opcją personalizacji

Czas, abyś teraz poznał lub poznała wybór najpiękniejszych medalików dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii!

Szukasz złotego lub srebrnego medalika z możliwością wygrawerowania imienia dziecka lub daty komunii? Wszystkie poniższe propozycje właśnie takie są.

Standardowy, okrągły złoty medalik z Matką Boską posiada z tyłu wystarczająco dużo miejsca, aby wygrawerować na nim krótki tekst. Wizerunek uśmiechającej się Maryi może zobrazować dziecku, że wiara nie musi być czymś wyniosłym i poważnym. Ten symbol wskazuje, że można podążać drogą Chrystusa nawet z pogodą ducha i uśmiechem na ustach.

Złoty medalik w kształcie serca na komunię to delikatna ozdoba symbolizująca miłosierdzie. Centralnym elementem tego medalika jest wizerunek Maryi, która, pochylając głowę, modli się z ufnością i pokorą. Został on oprawiony w kształt serca, co symbolizuje miłość i opiekę Matki Bożej nad obdarowywanym dzieckiem.

Uwadze miłośników srebra polecamy srebrny medalik z łańcuszkiem prezentujący pokrytą warstwą złota portret Matki Boskiej. Jego uniwersalny design sprawia, że będzie odpowiedni zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców.

Złoty medalik papirus na komunię charakteryzuje się oryginalnym projektem. Podobizna Maryi ukazana została na zwoju papirusu – materiale o głębokim znaczeniu historycznym i kulturowym, przypominającym o wielowiekowej tradycji Chrześcijańskiej.

Ostatnią dzisiejszą propozycją jest wyjątkowy złoty medalik z Maryją prezentujący podobiznę widywaną na ikonach. Wyróżnia się sposobem wykończenia: jego brzegi zostały naznaczone płytkimi nacięciami, dzięki którym złoto jeszcze piękniej odbija światło i intensywnie lśni.

Personalizowany medalik na komunię – wyjątkowy prezent na lata

Nie zastanawiaj się już dłużej, czy to dobry wybór. Możemy Cię zapewnić, że medalik na komunię z grawerem w eleganckim pudełku to piękny prezent i wyjątkowy gest. Dzięki niemu przekażesz wartości religijne oraz swoją troskę i miłość w stosunku do obdarowywanej pociechy. Ten podarunek godnie podkreśli znaczenie tego szczególnego i wzniosłego dnia w życiu dziecka.