Co zrobić jeśli paznokcie rosną w dół – poradnik

Co zrobić jeśli paznokcie rosną w dół - poradnik

Wizyta u lekarza jest często najlepszym rozwiązaniem w przypadku zmian na paznokciach, ale nie zawsze jest to konieczne. W niektórych przypadkach mogą one być wynikiem czegoś poważniejszego. Poniżej podajemy kilka wskazówek, jak leczyć krzywe paznokcie i tworzyć krzywą c w miarę ich wzrostu. Jeśli te wskazówki nie są skuteczne, spróbuj poniższych alternatywnych metod.

Tworzenie iluzji krzywych paznokci

Jeśli masz krzywe naturalne paznokcie, które trudno jest wyprostować, możesz rozważyć założenie sztucznych paznokci. Ten rodzaj paznokci łatwo się przesuwa, więc łatwo można skorygować problem. Aby skorygować krzywe paznokcie, można też użyć akrylu lub żelu. Jeśli jednak nie próbowałaś wcześniej sztucznych paznokci, musisz być świadoma ryzyka z nimi związanego.

Przede wszystkim forma paznokcia musi być zgodna z palcem. Upewnij się, że górny łuk formy pokrywa się z wolnym brzegiem paznokcia, tak aby boki wyszły proste. Jeśli paznokcie są już krzywe, można użyć cienkiej warstwy akrylu, aby skorygować kąt. Jeśli jednak paznokieć jest zbyt delikatny, może się rozdwajać pionowo od wolnego brzegu do skórek. Jeśli rozdwajanie jest poważne, należy udać się do lekarza, natomiast łagodniejsze przypadki można leczyć, stosując zabiegi nawilżające. To, czy zdecydujesz się na paznokcie akrylowe czy żelowe, zależy od rodzaju problemu, z którym masz do czynienia.

Leczenie wrastających w dół paznokci

Jeśli zauważysz, że Twoje paznokcie rosną ku dołowi, może to oznaczać, że masz problem zdrowotny. Może to być symptom innych problemów, takich jak choroby serca, anemia, choroby płuc lub zapalne choroby jelit. Objawy zakażenia bakteryjnego mogą pojawić się w łożysku paznokcia, dlatego w razie podejrzenia problemu należy zwrócić się do lekarza. Jeśli zauważysz zmiany na swoich paznokciach, skontaktuj się z lekarzem lub specjalistą od paznokci w celu postawienia diagnozy.

Czytaj też:   Jak przedłużyć paznokcie domowymi sposobami - poradnik

Tworzenie krzywej c wraz z wydłużaniem się paznokci

Stworzenie krzywej c na paznokciach w miarę ich wydłużania się jest dość proste. Po pierwsze, należy poszerzyć mały ołowiany trzonek w swojej formie. Następnie umieść mały kawałek teflonu pod rogami paznokcia i połóż go na formie pod kątem 45 stopni. Następnie użyj paznokcia jako prowadnicy, aby utworzyć krzywą C.

Do wykonania krzywej C można użyć pincety, rozdzielacza do form do paznokci lub nawet szczypiec. Kluczem jest upewnienie się, że forma ściśle przylega do paznokcia, nie odrywając jego boków. Ponadto, końcówka powinna być lekko ściśnięta, tak aby podążała za krzywizną wolnego brzegu. Nie należy obcinać końcówki zbyt krótko, ponieważ w efekcie otrzymamy szeroki czubek.

Kolejną ważną wskazówką, o której należy pamiętać podczas tworzenia krzywej c, jest siła krzywizny. Kształt krzywej C jest najmocniejszym kształtem na świecie, a prawidłowo wykonana krzywa C może utrzymać znacznie większy ciężar niż płaska powierzchnia. Nawet niewielkie uderzenie lub wypadek może spowodować, że paznokieć się rozpadnie, dlatego przed założeniem tipsów warto zadbać o to, aby krzywizna C była mocna.

Kiedy twoje paznokcie są dłuższe, postaraj się stworzyć krzywą C. Jeśli tego nie zrobisz, uzyskasz brzydki kształt odwróconego trójkąta. Taki kształt pojawia się, gdy paznokieć rośnie powyżej pewnej długości. Wówczas palce będą wydawały się szersze niż reszta ciała. Aby temu zaradzić, można spiłować krawędzie paznokcia. Następnie nałóż na palce olejek do skórek lub wazelinę.

Krzywizna c to popularny kształt, jeśli chodzi o uwydatnienie paznokci. Nie tylko nadaje on bardziej atrakcyjny wygląd, ale również przyczynia się do jego wytrzymałości i pożądanego kształtu wolnego brzegu. Krzywizna c zaczyna się w miejscu gdzie zaczyna się naturalny paznokieć a kończy na wolnym brzegu przedłużenia. Można również wybrać krzywą c nieco płytszą lub głębszą niż naturalny paznokieć, jeśli chce się uzyskać ekstremalny kształt.

Czytaj też:   Jakie są modne paznokcie - podpowiadamy