Co zrobić gdy wypadają nam nadmiernie włosy?

wlosyladneporost

Wypadanie włosów nie jest tylko problemem osób starszych i mężczyzn. Z tym problemem zmagają się kobiety jak i mężczyźni w każdym wieku. Przyczyny wypadania włosów mogą być różne. Czasem jest to spowodowane niedoborem składników odżywczych, witamin lub nieodpowiednią pielęgnacją, a czasem stanowi objaw choroby. Jednak proces wypadania włosów nie jest nieodwracalny. Za chwile przedstawimy kilka sprawdzonych sposobów przeciw wypadaniu włosów.

Dieta zapobiegająca wypadaniu włosów

Wypadające włosy oznaczają, że naszemu organizmowi doskwiera brak mikroelementów i substancji potrzebnych komórkom skóry głowy do utrzymania włosa w cebulkach. Jedną z przyczyn wypadania włosów u mężczyzn jak i u kobiet, mogą być restrykcyjne diety odchudzające lub ubogie w ważne składniki odżywcze pożywienie. Jeśli zmagasz się z wypadającymi włosami, musisz zadbać o odpowiedni poziom: żelaza, cynku, potasu, witaminy A, witamin z grupy B,C,E oraz dostarczenie prawidłowej ilości kwasów tłuszczowych. Produkty, które zawierają składniki podane powyżej i powinny znaleźć się w jadłospisie osoby która boryka się z nadmierną utratą włosów to: podroby, jajka, czerwone mięso, kakao, kasze, brokuły i fasola szparagowa, sezonowe owoce.

Suplementy przeciw wypadaniu włosów

Ze względu na niezbyt dobrą dietę i jakość pożywienia, nie jesteśmy wstanie dostarczyć wszystkich potrzebnych substancji. Odpowiednie suplementy na wypadanie włosów będą w tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem, wzmocnią zarówno skórę jak i włókna włosowe, poprawią też mikrokrążenie. Substancje, które należy suplementować, to: skrzyp polny, cynk, tran, olej z wiesiołka, witaminy z grupy B. Można również użyć gotowej mieszanki składników na problem wypadających nadmiernie włosów, jednak przy wyborze należy sie kierować jego składem a nie popularnością produktu.

Preparaty/kosmetyki na wypadanie włosów

Drogerie są pełne kosmetyków, które pomagają na problem wypadających włosów takich jak np. szampon na porost włosów. Skuteczność produktów zależy od zawartości substancji aktywnych i przyczyn problemu z włosami. Decydując się na zakup kosmetyku, wybieraj profesjonalne preparaty, nad których składem pracował zespół specjalistów w dziedzinie dermatologii. Skuteczny preparat powinien umacniać korzeń włosa w jego cebulce jak i łagodzić podrażnienia. Podrażnienia powodują upośledzenie tkanek skóry. Powinien także zawierać co najmniej dwie substancje aktywne oraz oddziaływać na włosy jak i na skórę.

Czytaj też:   Zdrowy sen - jak zadbać o jakość i ilość snu, aby zapewnić sobie zdrowie i dobry nastrój

Maseczki naturalne

Maseczki naturalne mają na celu nie tylko zahamować wypadanie włosów, ale także przyspieszyć porost nowych i nadać włosom blasku. Do wykonania maski wzmacniającej można użyć produktów takich jak: żółtka jaj i miód, drożdże rozpuszczone w wodzie lub oleju, żółtko jaj i oliwa lub rozpuszczony olej kokosowy, awokado i jogurt naturalny, czosnek.

Zioła hamujące wypadanie włosów

Kolejną metodą są napary ziołowe, jest to kolejna metoda naturalna radzenia sobie z nadmiernym wypadaniem włosów. Kuracje ziołami należy stosować przynajmniej przez dwa tygodnie aby przyniosła oczekiwany efekt. Zioła na wypadanie włosów można wykorzystywać tylko do picia, ale też do płukania włosów. Szczególnie pozytywne właściwości wzmacniające włosy posiadają zioła takie jak: skrzyp polny, pokrzywa, dziurawiec zwyczajny, korzeń łopianu, brzoza, chmiel, nasturcja, tatarak zwyczajny.