Sposób na gładkie nogi – depilacja laserowa

Skuteczna i bezpieczna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Depilacja laserowa pomoże Ci się ich pozbyć na stałe! Sprawdź, jak to działa.

Kiedyś na depilację laserową mogły sobie pozwolić tylko zamożne osoby, gwiazdy, celebryci, sportowcy, dla których idealnie gładkie ciało było ogromnie ważne. Dziś coraz więcej kobiet i mężczyzn żegna się z uporczywym goleniem maszynkami oraz bolesnym wyrywaniem włosów za pomocą wosku czy depilatora. Depilacja laserowa wykonywana w gabinecie kosmetycznym staje się coraz bardziej powszechna i przystępna cenowo. Jednorazowy koszt jest wprawdzie wyższy niż przy innych metodach, lecz jeśli podliczysz, ile pieniędzy rocznie wydajesz na kremy do depilacji, plastry z woskiem, maszynki i przemnożysz przez kilkadziesiąt lat, cena za laser stanie się bardzo adekwatna do efektu.

Depilacja laserowa usuwa włoski na zawsze

Marzą Ci się gładkie nogi niezależnie od sytuacji? Chciałabyś być nieustannie gotowa na założenie szortów i krótkiej spódniczki? Masz dość bolesnych zabiegów, wrastających włosków lub codziennego golenia skóry, która czasem ma dosyć, pojawiają się na niej podrażnienia, czerwone kropki?

Wiązka lasera podczas zabiegu trafia bezpośrednio do mieszka włosowego. Doprowadza do jego degeneracji, w wyniku której nie będzie możliwy odrost utraconego włosa.

Oczekiwany efekt osiągniesz po przejściu serii zabiegów. Ich ilość najczęściej oscyluje w okolicy 6-8. Zaleca się także powtórzenie zabiegu po około roku, ze względu na różne tempo wzrostu pojedynczych włosków. Po dłuższej przerwie możliwe będzie wyłapanie tych, które wcześniej nie były widoczne.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań, ponieważ większość dostępnych metod, które pozwalają dłużej cieszyć się gładką skórą, wiąże się z bólem. Depilowanie woskiem lub za pomocą depilatora wyrywa włoski i wymaga dużej odporności na ból. Depilacja laserowa jest zupełnie inna. Jeżeli w danym gabinecie wykorzystuje się laser diodowy z głowicą chłodzącą, nie musisz się martwić nawet o dyskomfort. Ogromną zaletą obok oczywiście wysokiej skuteczności, jest właśnie fakt, że laser nie oddziałuje na skórę, nie podrażnia jej, lecz trafia bezpośrednio tam, gdzie powinien.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przede wszystkim należy zacząć od znalezienia profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, któremu można zaufać. Wybierz miejsce, w którym będziesz się czuć bezpiecznie, gdzie otrzymasz wszelkie informacje i wsparcie, a w ramach kwalifikacji do zabiegu przeprowadzony zostanie z Tobą szczegółowy wywiad dotyczący stanu zdrowia, przyjmowanych leków.

Musisz pamiętać o tym, by miesiąc przed depilacją laserową unikać słońca. Twoja skóra nie powinna być opalona ani naturalnie, ani w żaden inny sposób. Zrezygnuj z solarium, opalania natryskowego, samoopalaczy i balsamów brązujących. Przez ten czas nie sięgaj też po inne metody depilacji.

Już pół roku wcześniej odstaw preparaty zawierające retinoidy. Minimum 2 tygodnie wcześniej nie wykonuj peelingów skóry w strefie, którą poddasz zabiegowi. Należy także odstawić antybiotyki, leki psychotropowe, przeciwbólowe oraz niektóre zioła np. dziurawiec, nagietek.

Nie czekaj na kolejny sezon, zadbaj o gładkie nogi i ciesz się nimi przez całe lato, a potem kolejne i kolejne, aż do końca.