Niechirurgiczny lifting twarzy? W BELLA DERM to możliwe!

Liftingiem nazywany jest zabieg chirurgiczny, podczas którego usuwa się nadmiar zwiotczałej skóry i naciąga ją, dzięki czemu zyskuje ona młodszy, atrakcyjniejszy wygląd. Lifting jest nie tylko drogi, ale też bolesny i obarczony ryzykiem powikłań, na szczęście dzisiaj efekt odmłodzenia da się uzyskać bezoperacyjnie.

Metoda HIFU

Metoda HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) wykorzystuje skoncentrowane fale ultradźwiękowe o dużym natężeniu. Dzięki tej technologii udaje się pobudzić głębokie partie skóry do intensywnej regeneracji, co powoduje, że skóra staje się jędrniejsza, lepiej napięta, ładnie wygładzona. HIFU daje efekt liftingu, ale bez naruszenia ciągłości naskórka – po zabiegu nie zostają żadne blizny, a procedura jest mało bolesna i bezpieczna dla pacjenta.

Na zabiegi HIFU mogą się zdecydować osoby chcące zredukować zmarszczki, unieść brwi, wyostrzyć kontur twarzy, ujędrnić skórę nie tylko na twarzy, ale i na piersiach, brzuchu, nogach, ramionach, plecach, pośladkach. Nieinwazyjny lifting z użyciem ultradźwięków sprawdza się też po ciąży albo gwałtownym schudnięciu, gdy skóra staje się bardzo wiotka. Gęstość i długość impulsów jest dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta. Zabiegi z użyciem metody HIFU mogą być przeprowadzane wyłącznie przez specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje, na przykład w Gabinecie Kosmetyki Lekarskiej Bella.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Efekt niechirurgicznego liftingu twarzy może dać również kwas hialuronowy. W trakcie zabiegu lekarz wprowadza do tkanki skórnej wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego o różnych właściwościach fizycznych. Dodatkowo można jeszcze zaaplikować pacjentowi biostymulator tkankowy na bazie kwasu polimlekowego.

Dzięki zabiegowi udaje się unieść skórę i poprawić kontur twarzy – podawane preparaty przyczyniają się do zwiększonej produkcji kolagenu, który odpowiada za jędrność i sprężystość skóry. Poprawa wyglądu zwykle jest widoczna zaraz po zakończeniu procedury, ale efekty działania odczuwalne są jeszcze po wielu tygodniach.

Czy metoda niechirurgiczna jest lepsza?

Pod wieloma względami nieinwazyjny lifting jest o wiele korzystniejszy dla pacjentów. Przede wszystkim mocno obniża się ryzyko komplikacji, a rekonwalescencja trwa bardzo krótko, prócz tego twarz po zabiegu wygląda dużo bardziej naturalnie i nie zostają na skórze żadne blizny. Prawdą jest jednak, że po liftingu niechirurgicznym efekt nie utrzymuje się tak długo jak po operacji, ale zabiegi można regularnie powtarzać, oczywiście po uprzedniej konsultacji ze specjalistą.