Męskie stylizacje do biura. Poznaj nasze propozycje!

Mimo że w niektórych firmach tak zwany drees code nie jest zdefiniowany, to warto jest mieć na uwadze zarówno stanowisko, jak również przestrzeń w której wykonujemy obowiązki. Bycie eleganckim nie musi być tożsame z brakiem wygody. Przy odpowiednim zestawieniu ubrań, można stworzyć stylizację, która będzie zarówno taktowna i z klasą, jak i komfortowa. Sprawdźmy więc, na jakie stylizacje postawić kompletując męską garderobę do pracy biurowej.

Męskie stylizacje biurowe – kilka podstawowych zasad

To, na jaki styl i krój ubrań postawimy jest uzależnione od kilku czynników. Wśród najważniejszych, jakie powinniśmy brać pod uwagę, jest wpisanie się w charakter danej firmy. Nie bez znaczenia pozostaje obejmowane stanowisko w duecie z przestrzenią w której dane przedsiębiorstwo prosperuje. To, na jaką stylizację postawić danego dnia pracy w biurze jest uzależnione także tym, czy mamy np. spotkanie biznesowe, czy też jest np. piątek, kiedy w wielu firmach dress code nie obowiązuje.

O ile w niektórych firmach nie ma sztywnych wytycznych odnośnie do strojów, o tyle zawsze kompletując zestaw ubrań na dany dzień trzeba brać pod uwagę wyczucie (pamiętając o zasadach obowiązujących w zespole). Tutaj liczy się takt, w końcu nie chcemy popełnić błędu i sprawić, że zarówno przełożony, jak i pracownicy nie będą na nas patrzyli przychylnym okiem. W sytuacji, kiedy pełnimy ważne stanowisko i dowodzimy pracownikami, tym bardziej powinniśmy dawać im dobry przykład.

Męski strój do biura – sprawdzone propozycje

Wśród uniwersalnych zasad obowiązujących w pracy biurowej warto wymienić między innymi dobór odpowiedniej kolorystyki. Biznesowe stylizacje to przede wszystkim garnitury skrojone na miarę, zwykle w ciemnych barwach. Mogą to być grafity, czernie lub też granaty. Wrażenie zrobią zestawione w duecie z białą koszulą, albo też utrzymaną w delikatnym, błękitnym tonie.

Wybór koszuli nie musi być jednak oczywisty. Z powodzeniem sprawdzą się także te z palety beżowej, albo też pastelowej – zwłaszcza w letnie dni. Istotne jest to, aby miały one długi rękaw – krótkiemu trzeba powiedzieć stanowcze nie.

W biznesowym outficie powinno znaleźć się także miejsce dla krawatów. Tutaj ważne jest jednak to, aby w pełni komponował się on zarówno z kolorem koszuli, jak i dodatkami. Będzie idealnie, jeśli barwa będzie zgadzała się także z tą, która znajdzie się na marynarce. Nie bez znaczenia pozostają także tak ważne akcesoria jak pasek tudzież zegarek. Można postawić na klasykę gatunku, która nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze się sprawdza. Nie oznacza to, że czasem klasycznego garnituru nie można zestawić z nonszalancją dodatków.

Istotne jest to, aby stawiać także na dobrej klasy buty. Te często definiują nasz styl i wprowadzają co stylizacji niesamowitą elegancję. Mogą także sprawić, że zostanie ona po prostu podkreślona. Bez względu na wszystko, trzeba wybierać modele, które będą skrojone na miarę naszej stopy i bezwzględnie wygodne. Koniec końców nie chcemy przecież, aby po całym dniu w nich spędzonych jedynym marzeniem będzie ich zdjęcie. A co z kolorem? Najlepszym wyborem będzie czerń, niemniej można pozwolić sobie na brązy. Ważne jest to, aby kolorystyka współgrała z resztą stylizacji – nie zapominając przy tym o kolorze skarpet.

W zależności od dnia można sobie pozwolić także na spodnie męskie typu chino zestawione z koszulą lub swetrem. Będzie klasycznie, elegancko, ale też niezobowiązująco. Taka stylizacja spisze się znakomicie, kiedy w kalendarzu nie będzie miejsca na jakieś zobowiązujące spotkania.