Łańcuszki i łańcuchy męskie – uniwersalne ozdoby dla panów w każdym wieku

Stylowe łańcuszki i łańcuchy męskie należą do biżuterii ponadczasowej, która praktycznie w każdym sezonie cieszy się powodzeniem wśród panów w każdym wieku. Wybór łańcuszków jest ogromny. Możemy kupić biżuterię o różnych splotach, długości, grubości. Ozdoby tego typu występują w różnych kolorach. Które łańcuchy są szczególnie modne w tym sezonie?

Łańcuszki idealne do casualowych stylizacji

Popularnym dodatkiem do casualowych i sportowych stylizacji są łańcuszki kulkowe. Składają się one z małych stalowych kuleczek o tej samej wielkości nawleczonych na cienką linkę. Łańcuszki kulkowe dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych – najpopularniejsze są srebrne, złote i czarne. Biżuterię tego typu można nosić samodzielnie, jednak zdecydowanie bardziej powszechne jest łączenie jej z zawieszkami – zwłaszcza nieśmiertelnikami.

Łańcuszki o modnych splotach

Propozycją dla mężczyzn szukających łańcuszków o ciekawych kształtach jest między innymi łańcuch ze splotem typu lisi ogon. Zaletą tego typu biżuterii jest fakt, że pasuje ona zarówno do eleganckich stylizacji biznesowych, jak i strojów casualowych. Łańcuszek o tym splocie jest gruby, dlatego zazwyczaj nosi się do jako samodzielną ozdobę. Jest on dostępny w różnych rozmiarach. Posiada bardzo wygodne zapięcie na karabińczyk. Biżuteria jest w całości wykonana z wysokogatunkowej stali szlachetnej w kolorze srebrnym (w sprzedaży dostępny jest także model złoty). Istnieje możliwość kupienia łańcuszka w komplecie z bransoletą o tym samym splocie.

Propozycje dla zwolenników ponadczasowej klasyki

Mężczyźni szukający łańcuszków o klasycznych, eleganckich splotach mają w tym sezonie duży wybór biżuterii. Dobrym przykładem może być stalowy łańcuszek o splocie typu figaro. Splot ten charakteryzuje się naprzemiennym połączeniem trzech ogniw mniejszych z jednym większym. Łańcuszek można nosić samodzielnie lub z zawieszką. Do noszenia z zawieszkami polecane są modele cieńsze.

Jak wybrać idealny łańcuszek męski?

Nie ma jednego łańcucha, który będzie odpowiedni dla każdego mężczyzny. Biżuteria tego typu musi być dopasowana do naszego typu urody, stylu ubierania i innych indywidualnych potrzeb. Pamiętajmy, żeby nie kupować biżuterii kierując się impulsem. To, że łańcuch fantastycznie prezentuje się na zdjęciu, nie oznacza jeszcze, że będzie odpowiedni dla nas.

Przeanalizujmy swój styl ubierania i zastanówmy się jakie w związku z nim są nasze potrzeby. Jeżeli na co dzień chodzimy w garniturze, nie możemy pozwolić sobie na zakup masywnego i długiego łańcucha, gdyż nie będzie on pasował do naszych stylizacji. Do garniturów nie pasują także łańcuszki krótkie, które są przez cały czas widoczne (chyba, że nasz status zawodowy pozwala na odrobinę ekstrawagancji). W takiej sytuacji możemy wybrać łańcuch z niewielką zawieszką (powinien być on średniej długości), jednak musimy się liczyć z koniecznością jego zasłonięcia. Łańcuchy można nosić na wierzchu jedynie w przypadku stylizacji casualowych i sportowych.

Łańcuchy ze stali szlachetnej nie wychodzą z mody

Współcześnie wielu mężczyzn wybiera łańcuchy wykonane z wysokogatunkowej stali szlachetnej. Są one dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Stal szlachetna jest jedynym materiałem, który jest w pełni bezpieczny dla mężczyzn mających alergię na metal. Posiada ona intensywny kolor, który nie blaknie nawet po wielu latach. W przeciwieństwie do wielu innych metali jest ona w pełni odporna na niszczące działanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu przez długi czas prezentuje się jak nowa.