Jak dbać o naturalne włosy doczepiane, aby zachować ich piękny wygląd i trwałość?

Doczepiane włosy mogą się sprawdzić na wiele okazji. Przykładem jest większe wyjście, ślub, czy też ważne spotkanie. Obecnie włosy doczepiane zarówno naturalne, jak i syntetyczne nie wyglądają sztucznie, a ich aplikacja wcale nie jest tak skomplikowana jak mogłoby się to wydawać. W poniższym wpisie znajdziecie informacje na temat m.in. tego czym cechują się włosy naturalne, doczepiane

Naturalne włosy doczepiane  – czym się charakteryzują?

Naturalne włosy, które są doczepiane pochodzą z naturalnych źródeł. Mogą zostać przefarbowane na dowolny kolor i odcień. Aby je aplikować można użyć jednej z metod. Przykładami są:

  • Metoda keratynowa – jest połączeniem cieniutkich pasm własnych włosów z doczepami, które są zakończone swego rodzaju keratynowym zgrzewem. Całość ulega połączeniu dzięki sprzętowi pod wysoką temperaturą. W zależności od grubości włosów zabieg może trwać nawet do kilku godzin.
  • Metoda na mikroringi – to sposób aplikacji na zimno, mocowanie doczep na włosy odbywa się przez zamocowanie małych obrączek, które są wykonane np. z silikonu. Średnicę należy dopasować do rodzaju oraz grubości włosów. To metoda, która długo się utrzymuje – spokojnie do kilku miesięcy.
  • Metoda klipsowa – jest najszybszym sposobem na doczepienie włosów. Sprawdzi się przy jednorazowych, specjalnych okazjach. Pasma są dopinane na kilka klipsów.
  • Metoda kanapkowa – polega na przyklejaniu cienkich doczepów do silikonowych pasków. Te z kolei nakleja się na część włosów przy nasadzie. Ta metoda utrzymuje się kilka tygodni.

Po zabiegu doczepiania włosów należy je bardzo ostrożnie umyć po około dwóch dobach od zabiegu. Kolejno, należy je myć nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu, w pozycji stojącej, z wyprostowaną głową. W innym przypadku może dojść do splątania pasemek. Kolejno należy porządnie spłukać oraz nałożyć dedykowaną odżywkę. Produkt wygładzający ma poprawić strukturę włosów.

Ceny za włosy doczepiane są zależne głównie od wybranego rodzaju, które zostaną opisane poniżej.

Rodzaje włosów doczepianych

Wśród rodzajów włosów doczepianych można rozróżnić typy fryzur z różnymi długościami włosów.

Pierwszą z nich jest Clip In. Wśród tego rodzaju rozróżniamy długości:

  • Włosy 30 cm
  • Włosy 40-45 cm
  • Włosy 50-55 cm
  • Włosy 60 cm

Kolejny typ to bezszwowe Clip In na:

  • Włosy 40 cm
  • Włosy 50 cm

Włosy mogą być doczepiane jako Flip In na długościach 43 cm, 53 cm. W  ofertach sklepów dostępne są również takie rodzaje upięć jak kucyki o długości: 50 oraz 60 cm. Dodatkowo na popularności zyskują tupety damskie oraz męskie, same grzywki i koki.

Jak dbać o włosy Cameron Hair?

Przykładem marki, która specjalizuje się w sprzedaży włosów doczepianych jest Cameron Hair. Do włosów doczepianych należy posiadać profesjonalne akcesoria, które pomogą nie tylko w aplikacji włosów, ale później w utrzymaniu ich w dobrej formie. Włosy należy czesać kilka razy dziennie dedykowaną do tego szczotką. Większość z Was będzie pewnie zakładać doczepy u fryzjera. Warto dopytać go o właściwą pielęgnację do tego rodzaju włosów. Przestrzeganie zasad odpowiedniej pielęgnacji spowoduje, że doczepy powinny trzymać się lepiej na głowie i dłużej.

Co ważne doczepiane włosy naturalne powinny zostać dokładnie wyciśnięte, np. w papierowy ręcznik kolejno wysuszone przy pomocy okrągłej szczotki. Należy je bardzo delikatnie rozczesywać i zastosować metodę od dołu do góry. Nie wolno zostawiać takich włosów do naturalnego wyschnięcia.

Czy kiedykolwiek decydowałyście się na dodanie swoim włosom objętości lub długości przez dodanie doczep? Jeżeli tak, jaką metodą miałyście je nakładane?