Podkład stanowi niezbędny element zarówno codziennego, jak i wieczorowego makijażu. To właśnie ten kosmetyk, ma największy wpływ na finalny efekt, dlatego powinien być odpowiednio dobrany do koloru skóry. Szeroka gama Estee Lauder pozwoli na naturalny wygląd.
Jak sprawdzić odcień podkładu?
Podstawowym błędem popełnianym podczas drogeryjnych zakupów, jest testowanie podkładu na zewnętrznej stronie ręki. Nie należy zapominać, że odcień skóry w tym miejscu, zwłaszcza latem, może różnic się o nawet pare tonów od koloru twarzy.
Zamiast rozprowadzać produkt na zewnętrznej stronie ręki wykonaj próbę na policzku, czole lub wewnętrznej stronie ręki. Możesz także nałożyć go w okolicy żuchwy. Jeśli zdecydujesz się przetestować produkt bezpośrednio na twarzy, pamiętaj o nienakładaniu wcześniej innego produktu- nie będziesz mogła wówczas właściwie ocenić, czy odcień jest dopasowany do Twojej skóry. Następnie należy pamiętać o tym, że podkład najczęściej utlenia się i w mniej lub bardziej wyraźny sposób zmienia barwę. Dlatego, by zobaczyć jego prawdziwy odcień, konieczne jest odczekanie przynajmniej kilka minut, w zależności przede wszystkim od grubości nałożonej warstwy. Dopiero po upływie tego czasu, możliwa jest realna ocena koloru. W przypadku, kiedy podkład nie wtopił się dokładnie w skórę lub wyraźnie odcina się od tonu szyi, niewątpliwie należy przetestować inny odcień. Jeśli masz wątpliwości, czy produkt jest idealny dla Ciebie, możesz poprosić o pomoc asystentkę. Warto również sprawdzić podkład w świetle naturalnym (dziennym), ponieważ oświetlenie sklepowe może znacząco zniekształcić kolor.
Co oznaczają symbole na opakowaniach?
Przy wyborze idealnego podkładu, niezwykle pomocne mogą okazać się symbole na opakowaniach. Produkty z Estee Lauder posiadają następujące oznakowania: C (cold-zimny odcień), W (warm- ciepły odcień), N (neutral- neutralny odcień). Zimne tony sprawdzą się w przypadku osób, które cechują się urodą typu zima (bardzo jasna karnacja ze skłonnością do opalania, ciemne oczy, czarne włosy ) lub typu lato (mleczna cera z różowym odcieniem, szarawe, przytłumione oczy). Ciepłe tony są natomiast doskonałe dla wzorcowej jesieni (brzoskwiniowy odcień skóry ze skłonnością do piegów, brązowe lub zielone oczy) i wiosny (cera ze skłonnością do rumieńców, jasne włosy, oczy o wielu odcieniach). Należy jednak pamiętać, że cera zmienia się w trakcie roku. Normalnym zjawiskiem jest fakt, że podkład wybrany w lato, może być zbyt ciemny podczas zimy i odwrotnie- podkład zakupiony w zimę, może okazać się zbyt jasny w lato. Z tego tez powodu, warto zaopatrzyć się w dwa odmienne tony, uzależnione od opalenizny.
Dlaczego wybór koloru podkładu jest tak ważny?
Tak naprawdę bez prawidłowo dobranego podkładu, ładny, wzorowy makijaż, jest po prostu niemożliwy. Zbyt jasny podkład potęguje bladość, a także wygląda bardzo nienaturalnie. Natomiast zbyt ciemny jest zwyczajnie nieestetyczny, a także optycznie dodaje lat. Efekt końcowy w obu przypadkach jest karykaturalny- zamiast podkreślić naturalne piękno, uwydatni niedoskonałości. Oczywiście, istnieją sposoby, by rozjaśnić lub przyciemnić produkt o złej tonacji, jednak dla własnego komfortu, lepiej zadbać o podkład, z którym praca będzie szybka i przyjemna. Jest to w końcu kosmetyk, bez którego kobiety często nie wyobrażają sobie makijażu i dlatego towarzyszy im na codzień. Podkład powinien dodawać więc im pewności siebie.
Stosując się do powyższych reguł, odnalezienie właściwego tonu podkładu nie powinno stanowić większego problemu. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość podczas testowania zbliżonych do siebie odcieni. Jeśli zależy nam na maksymalnie naturalnym efekcie, powinniśmy na poszczególne produkty poświecić więcej czasu niż tylko kilka minut. Dopiero po paru godzinach widoczne jest bowiem, jak podkład utrzymuje się na naszym rodzaju cery. Istotne jest, by podkład nie ścierał się, maskował niedoskonałości, nie obciążał skóry i jej nie wysuszał.
Zostaw odpowiedź