Jak rozpoznać podróbkę buta Fila

Jak rozpoznać podróbkę buta Fila

Oto kilka wskazówek, jak rozpoznać podróbkę buta Fila: Opakowanie jest główną wskazówką: podrobione obuwie nie jest zapakowane w oryginalne, wysokiej jakości opakowanie. Zazwyczaj są one zapakowane w miękki papier lub karton, który można łatwo rozerwać podczas transportu. Powinna być także naklejka informacyjna, która wyraźnie określa nazwę artykułu, model, rozmiar i fikcyjny numer. Powinna ona zawierać także logo marki. Jeśli nie posiada tej naklejki informacyjnej, to prawdopodobnie jest to podróbka.

Elementy odblaskowe

Jednym ze sposobów odróżnienia podrobionych trampek Fila od prawdziwych jest przyjrzenie się elementom odblaskowym na sznurówkach. Oryginalne trampki Fila posiadają białe, odblaskowe lamówki, podczas gdy podróbki ich nie posiadają. Ponadto, autentyczne trampki Fila mają elementy odblaskowe w otworach, w których zapinane są sznurówki. Elementy odblaskowe prawdziwych trampek Fila są bardzo drogie, więc warto zwrócić uwagę na te szczegóły. Autentyczne buty Fila posiadają również elastyczną podeszwę, która jest bardziej wytrzymała i szersza niż w przypadku podróbek.

Ponadto, fałszywe buty Fila mogą mieć elementy odblaskowe, które wyglądają podobnie do prawdziwych. Te podróbki można łatwo zidentyfikować, zwłaszcza w modelach z wyższej półki. Wysoka jakość autentycznych butów Fila oznacza, że nie rozpadną się one podczas użytkowania. Ważna jest również jakość materiału, z którego wykonane są podróbki. Jeśli użyty materiał jest syntetyczny, to prawdopodobnie jest to podróbka.

Równe szwy

Aby rozpoznać podrobione buty Fila, szukaj nierównych szwów i słabo zszytej metki. Oryginalne buty Fila będą miały napis informujący o marce i producencie. Podróbki Fila będą miały ostre krawędzie, które dotykają kwadratu otaczającego logo. Szukaj logo umieszczonego na metce przy pięcie i języku.

Prawdziwe trampki Fila mają elastyczną podeszwę, która zapewnia im wygodę i elastyczność. Podobnie, podróbki nie mają elastycznych podeszw. Oryginały mają jasną, białą lamówkę, natomiast podróbki mają brudną. Ponadto, prawdziwe Filas mają elementy odblaskowe w sznurówkach. Elementy te są kluczową cechą, która czyni trampki Fila atrakcyjnymi dla konsumentów, zwłaszcza w nocy.

Czytaj też:   Jak się spakować na wakacje

Prawdziwe trampki Fila Disruptor mają odblaskowe sznurówki, natomiast podróbki nie. W tych drugich zastosowano tańsze materiały. Co więcej, dziurki w podróbkach są mniejsze. Nie zawierają również wycięć, jak w przypadku oryginalnego produktu. Podróbki wykorzystują niewystarczająco ostry sprzęt do tworzenia fałszywych dziurek, które pełnią jedynie funkcję dekoracyjną.

Sprawdzanie wad jest niezbędne, jeśli chcesz uniknąć tandetnej jakości. Upewnij się, że pracownicy fabryki noszą rękawiczki i upewnij się, że opakowanie chroni buty przed otarciami podczas transportu. Jeśli szwy na parze butów są nierówne, to może być problem z cięciem i dopasowaniem.

Otwory perforacyjne

Prostym sposobem na stwierdzenie, czy para butów Fila jest podróbką czy oryginałem, jest sprawdzenie szwów. Prawdziwa para butów Fila będzie miała równe szwy, nie będzie miała dodatkowych szwów ani wystających nitek. Ponadto, prawdziwe trampki Fila będą miały gładki, równy szew tylny, podczas gdy podróbki będą miały lekko zakrzywiony szew tylny. Innym sposobem na wykrycie podróbki jest sprawdzenie metki na pięcie i języku.

Prawdziwe trampki Fila mają grube, tekturowe pudełko, podczas gdy podróbka będzie miękka i będzie miała felerny kartonik. Prawdziwe trampki Fila pochodzą z nadrukowanym logo firmy na podeszwie. W przeciwieństwie do podróbek Fila, autentyczne buty Fila będą miały również elementy odblaskowe w otworach na sznurówki. Jest to świetna cecha dla wysokiej jakości pary trampek, ponieważ przyciąga wzrok podczas ciemności.

Innym znakiem podróbki jest to, że tylna pięta buta nie posiada tego samego logo co język. Jeśli tak jest, to najprawdopodobniej ta para, na którą patrzysz jest podróbką. Oryginalne buty Fila mają logo na języku i tylnej części pięty.

Kolory nieużywane przez producenta

Jeśli chodzi o kolory trampek, prawdziwa para butów Fila nie będzie używać czerwonego, niebieskiego ani zielonego. Co więcej, podrobiona para nie będzie miała odblaskowych otworów. Aby odróżnić, przeczytaj opis produktu przez producenta. Zwróć też uwagę na tylny szew. Prawdziwa para ma gładki szew tylny, podczas gdy podrobiona para będzie miała nierówne lub lekko zakrzywione szwy. Ważne jest również, aby szukać pisowni marki.

Czytaj też:   Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów

Prawdziwe trampki Fila są pakowane w twarde kartonowe pudełko, podczas gdy ich podrobione odpowiedniki są pakowane w miękkie kartonowe pudełka. Podrobiona para jest również zapakowana w plastikową torbę, która może nawet nie zawierać buta. Na podrobionym pudełku nie ma też naklejki z numerem seryjnym oryginalnego buta.

Pomimo tych różnic, podrobione buty Fila są nadal rozpoznawalne. Niezależnie od tego, czy para jest nowa, czy stara, najlepiej jest być po bezpiecznej stronie i sprawdzić produkt. Jeśli okaże się, że etykieta ma nieprawidłowy kolor, możesz ją zwrócić w celu uzyskania zwrotu pieniędzy.

Fila ma długą historię w europejskiej modzie i służy jako platforma startowa dla światowych trendów. Jednym z przykładów jest słynna kolekcja “White Line”. Kolekcja ta pojawiła się w 1973 roku i była satyrycznym ukłonem w stronę całkowicie białego zestawu sportowego. Marka użyła również sarkastycznego akcentu poprzez umieszczenie kolorów marki na różnych koszulkach polo w kolorze off-white. Powstałe w ten sposób reklamy kolekcji “White Line” były szeroko rozpowszechnione, a logo Fila “F” gościło na ekranach telewizorów na całym świecie.